Lajme

Hidhte inerte te “Gryka Pritës” në Berat, procedohet penalisht 39-vjeçari

Policia e Beratit ka proceduar penalisht një 39-vjeçar, i cili është kapur duke hedhur mbeturina inertesh dhe blloqe betoni në vendin e quajtur “Gryka e Pritës”.

“Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Berat, në kuadër të planit për parandalimin dhe goditjen e krimeve mjedisore, si rezultat i kontrollit të territorit, proceduan penalisht shtetasin F.K., 39 vjeç, banues në Berat. Shërbimet e Policisë kanë konstatuar se shtetasi F.K në vendin e quajtur “Gryka e pritës” në lagjen “Jani Vruho”, Berat, duke hedhur mberurina inertesh dhe blloqe betoni”, njofton policia. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Berat për veprime të mëtejshme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: