Lajme

Ndodh edhe kështu! Bëhen gati për dimër, ketrat fshehin 70 kg arra në kafanon e automjetit

Ketrat janë kafshë shumë punëtore dhe këtë e ka treguar Bill Fisher, një amerikan. Për mediat vendase ai tregon se në kafanon e makinës së tij gjeti 70 kg arra, të cilat ishin fshehur nga ketrat.

Ngjarja ka ndodhur në dakotën e Veriut, SHBA, ku ketrat të dy llojeve të ndryshme, patën një luftë me njëra- tjetrën, pikërisht për arrat. Ketri kuq, i frikësuar për dimrin, arriti të fshehë arrat që kishte mbledhur në automjet. Pronari i makinës, ka publikuar pamjet, duke treguar punën e palodhur të ketrave.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: