Lajme

Shpërndanin lëndë narkotike, në pranga dy vëllezërit

Policia e Tiranës ka a rrestuar tre shtetas që posedonin dhe shpërndanin lëndë n arkotike në kryeqytet, dy prej tyre vëllezër. Blutë e Tiranës sekuestruan k okainë dhe c annabis s ativa, të ndarë në doza, gati për shitje gjatë operacionit të koduar “Braka”.

Sipas policisë u bë a rrestimi në flagrancë i shtetasve: G. H., 25 vjeç dhe A. H., 20 vjeç (vëllezër) dhe sipas hetimeve, në bashkëpunim me njëri-tjetrin siguronin sasi të konsiderueshme të lëndës n arkotike c annabis s ativa dhe më pas e shisnin atë në doza të vogla, në zona të ndryshme të Tiranës.

Gjatë kontrollit fizik iu gjet e iu sekuestrua në cilësinë e provës materiale lëndë e dyshuar c annabis s ativa, 1 peshore elektronike, f ishekë luftarakë, 1 dorezë metalike (përforcues grushti), dy aparate celularë, 1 patentë dhe kartë ID të dyshuara të falsifikuara.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: