Lajme

Vlorë: Shkrumbohet fugoni që transportonte udhëtarë, dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme

Përfshihet nga flakët nje automjet tip furgon. Ngjarja në lagjen 28 nëntori të qytetit të vlorës ndërsa bëhet fjalë për një automjet të transportit kombëtar dhe ndërkombëtar të udhëtarëve.

Ngjarja është rregjistruar rreth orës 01 e 30 minuta ndërsa automjeti ishte i parkuar në anë të rrugës me pronar firme të Arben Rrokaj  Burime nga policia bëjnë me dije se dyshohet për zjarrvënie të e qëllimshme. Automjeti është në pronësi të shtetasit A.C.

Sipas burimeve dyshohet se shkak mund të jetë edhe konkurenca e pandershme. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjejes.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close