Categories Lajme

Lirohen 12 personat e ndaluar në Bularat

Policia thotë se pas ceremonisë mortore të Kostandinos Kacifas po ndjek penalisht dy shtetas për nxitje të urrejtjes, ndërsa 12 të tjerë janë shoqëruar në policinë e Gjirokastrës.

Sipas policisë, personat e ndaluar janë elemente që kanë shpërdorur situatën për qëllime propagandistike dhe ekstremiste.

Më herët në pikën kufitare të Kakavijës u ndaluan 44 shtetas greke, pasi kishte të dhëna se ata do të krijonin probleme në Bularat. Burime të policisë thanë se janë ndaluar dy persona Babis Karathanos dhe Anestis Kacis.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

FOTO/ Shpërthimi me tritol në banesën e Ilir Koçiljas. Ja çfarë mesazhi u gjet në murin e shtëpisë

Një shpërthim tritoli tronditi qytetin e Durrësit mbrëmjen e së hënës. Banesës së Ilir Koçiljas,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Lezhë/ Apeli lë në fuqi pezullimin e kreut të Kadastrës dhe përgjegjësit të Legalizimeve

Gjykata e Apelit ka lënë në fuqi pezullimin nga detyra të Drejtorit të Agjencisë së…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tiranë,Kapet dhe vihet në pranga një 45-vjeçar që posedonte armë zjarri, me qëllim shitjen

Tiranë, Në zbatim të masave të përcaktuara në planin operacional mbarëkombëtar “Sundimi i ligjit”, u…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

U zbulua në përgjimet e “SKY” me mbretin e lojërave të fatit, arrestohet në Dubai Denis Bajri Brajoviç

Është arrestuar në Dubai shtetasi Denis Bajri Brajoviç, i cili ishte shpallur në kërkim për…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Masakra e “Don Boskos”, gazetari jep detaje: Si e largoi punonjësi i karotrecit vrasësin

Gazetari Eni Ferhati ka treguar dinamikën e vrasjes së Erion Çelës në Don Bosko, e…

LEXO ME SHUME