Categories Lajme

Lirohet ‘i forti’ i Shkodrës, Lulzim Kulla

Lulzim Kulla, i njohur si “një nga të fortët” e  Shkodrës, është liruar nga burgu. Ai ishte arrestuar pak muaj më parë tek tentonte të kalonte kufirin drejt Greqisë me një pasaportë falso.

Vendimin e mori Gjykata e shkallës së Parë Gjirokastër, e cila e mori e çështjen e tij pasi arrestimin të tij në Kakavijë, ku ai ishte paraqitur me emrin  e ri Alfond Deda.

Kujtojmë se Lulzim Kullës iu bë atentat me tritol në 13 janar të këtij viti; ai vetë u plagos, por e pësuan edhe 8 qytetarë të pafajshëm. Kulla dyshohet si person që iu ka bërë presion bizneseve për gjoba financiare në bashkëpunim me grupe të tjera kriminale dhe njeriu që ka torturuar deri në vdekje një qytetar, por që ka mbetur vetëm në kuadrin e dyshimeve.

Po ashtu, ai është arrestuar për kultivim kanabisi në Dukagjin, është mbajtur në burg 6 muaj edhe është liruar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do të blihet me 95.4 lekë…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Mbetet stok 80% e ‘qepës së ujit’, fermerët në Korçë të pezmatuar: S’rezistojnë më, do i hedhim në kanal

Fermerët e fshatit Porodinë, i cili ndodhet vetëm 5km larg Korçës siç shihet në pamje…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Kryeministri Rama: Baza Ajrore e NATO-s në Kuçovë! Do të luajë një rol kyç

Kryeministri Rama mëngjesin e sotëm ka publikuar pamje nga baza ajrore e NATO-s që  do…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Mbërrin sonte në Shqipëri Zelenskyy

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelenskyy, do të mbërrij mbrëmjen e sotme në Shqipëri. Kreu i…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Parashikimi i motit, 27 Shkurt 2024

Territori shqiptar, do të jetë nën ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike, ku moti i…

LEXO ME SHUME