Categories Lajme

“Maldivet e Europës”/Mediat britanike: Rekomandohet Ksamili për plazhin dhe ujin e kristaltë

“Kur bëhet fjalë për destinacionet e pushimeve të ëndrrave, Maldivet dhe Karaibet janë në krye të listave të shumë njerëzve”.

“Manchester Evening News” i ka kushtuar një reportazh turizmit shqiptar duke nënvizuar se nuk ka nevojë të shkosh aq larg për të shijuar plazhe të mrekullueshme, ujëra kristal të pastra dhe palma të harlisura. Dhe për më tepër, media britanike i këshillon lexuesit e saj se këtë destinacion mund ta gjejnë me vetëm 50 Paund nga aeroporti i Manchesterit.

“Manchester Evening News” rekomandon Ksamilin për të cilin thotë se rrjetet sociale e kanë quajtur “Maldivet e Evropës”. Në shkrim thuhet se Riviera shqiptare ka një vijë të bukur bregdetare. Shtëpitë e plazhit janë të këndshme dhe për këtë Ksamili është bërë viral në rrjetet sociale.

Gazeta britanike nënvizon se për të arritur në Ksamil mund të fluturohet nga Tirana dhe më pas me një makinë me qira për 4 orë jeni në destinacion, por ka edhe një rrugë pak më të shkurtër duke u ndalur fillimisht në Korfuz dhe më pas vetëm 30 minuta me traget për të kapur brigjet shqiptare.

Ksamili rekomandohet këtë fundjavë edhe nga gazeta britanike “Express” ku gazetarja Ester Marshall bën edhe rekomandimet e saj për pushuesit pasi vizitës së saj në jug të vendit.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Pas radhës kilometrike të mjeteve, hiqet përkohësisht pagesa në autostradën Thumanë-Kashar

Pas skandalit të mëngjesit të sotëm me trafikun kilometrik nga aksi Thumanë-Kashar, mësohet se është…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vihen nën kontroll flakët në Llogara, drejtori i zjarrfikëses: Zjarri patjetër që ka dorën e njeriut

Zjarri që ra pasditen e djeshme në Llogara është vënë nën kontroll, ndërsa po punohet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Detaje/ Euro, blloqe dhe telefona, çfarë iu sekuestrua Beqajt dhe bashkëpunëtorëve pas kontrollit në banesë dhe zyrë

Pas më shumë se një viti hetimesh, ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj është vënë sot…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

SPAK rëndon pozitën e ish-kryebashkiakut Jorgo Goro, sekuestrohen 4 ha tokë në Himarë

Rëndohen akuzat ndaj Jorgo Goros, tashmë në burg. Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tentuan të trafikonin kokainë nga Amerika Latine, si ranë në pranga 3 shqiptarët në Itali

Një tjetër goditje e rëndësishme ndaj trafikut të drogës është kryer Guardia di Finanza e…

LEXO ME SHUME