Categories Lajme

Mbërrin kroçera e parë me turistë të huaj në Sarandë (FOTO)

Mbërrin kroçera e parë me turistë për këtë vit në qytetin e Sarandës. Kroçera “Arethusa”, me flamur maltez solli 49 turistë ditor amerikan dhe ngriti siparin e një sezoni turistik që mesa duket po nis me këmbë të mbarë.

Operatorët turistikë thonë se ky vit ka pritshmëri të larta për përsa  i përket ardhjes së turistëve të huaj me anije, kroçere dhe jahte. Gjatë vitit të kaluar përmes Portit të Sarandës kaluan 336154 pasagjer mes të cilëve 161862 turist të huaj.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Dhunoi psikologjikisht vëllanë, procedohet penalisht 45-vjeçari në Roskovec

Policia në Roskovec ka proceduar penalisht një 45-vjeçar, pasi dyshohet se ka dhunuar psikologjikisht vëllanë…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Këmbimi valutor/ Me sa shiten e blihen dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do të blihet me 94.5 lekë…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

“Me babin s’kam folur, por…” Donald Veshaj telefonon LIVE mamin e Heidit, ja çfarë i thotë ajo

Donald Veshaj, i ftuar në ‘Cherry on Top’, mes të tjerash, ka komentuar lidhjen e…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tentoi të korruptonte policin pasi shkeli limitin e shpejtësisë, shoferi në telashe, rezultoi se…

Një 24-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pasi tentoi të korruptonte policin, pasi shkeli…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Automjeti përplaset me motorin në aksin Lushnjë-Berat! Plagoset 62-vjeçari…

Një aksident ka ndodhur në aksin  “Lushnjë-Berat” rreth orës 08:00 të mëngjesit të sotëm. Raportohet se…

LEXO ME SHUME