Categories Lajme

Mbeti i plagosur në atentat, si është gjendja e biznesmenit Ylli Ibrahimi

Ylli Ibrahimi, i cili mbeti i plagosur në atentatin e djeshëm në Milot, ka dalë jashtë rrezikut për jetën.

Raportohet se gjendja e tij është e qendrueshme, jaahte rrezikut për jetën dhe ka qenë i vetëdijshëm gjatë kohës që ka qenë duke u trajtuar në spitalin e Traumës.

Në ambientet jashtë spitalit ka pasur forca të shumta policore që kanë blinduar ndërtesën, teksa mjekët i kanë ardhur në ndihmë 46-vjeçarit Ylli Ibrahimi.

Ai mbeti i plagosur në atentatin e ndodhur rreth orës 21:00 të mbrëmjes së djeshme në qendër të Milotit teksa udhëtonte me makinë së bashku me 27-vjeçarin Klisman Preçi. Ky i fundit ndërroi jetë pak kohë pas ngjarjes, pasi nuk arriti t’i shpëtonte plagëve të marra. Rreth 100 plumba u derdhën drejt mjetit të tyre të blinduar.

Ngjarja e rëndë ndodhi në qendër të Milotit përpara një sheshpushimi pallati. Dy persona të armatosur dhe të maskuar iu afruan dhe qëlluan në drejtim të Ibrahimit dhe Preçit, e më pas u larguan me shpejtësi.

Burimet policore raportojnë se viktima dhe i plagosuri udhëtonin me një automjet fuoristradë Toyota Land Cruiser të blinduar.

Disa minuta pas ngjarjes, në Borizanë të Krujës u gjet një automjet tip Audi i djegur. Dyshohet se ky mjet është përdorur nga atentatorët e ngjarjes së Milotit, pasi brenda tij u gjetën dhe dy armë kallashnikovë të shkrumbuara.

Viktima dhe i plagosuri rezultojnë persona me precedentë penalë, megjithatë për momentin si shkaqet ashtu edhe autorët e kësaj ngjarjeje mbeten të panjohura. Ibrahimi njihet si mik i afërt i Vis Martinajt, një personazh i njohur i biznesit dhe krimit, i cili është shpallur në kërkim ndërkombëtar nga policia, pasi dyshohet se paguar për të vrarë ish anëtarin e Bandës së Durrësit Endrit Dokle.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME