Categories Lajme

Me kallashnikovë në duar, si pozonin për Tik Tok të rinjtë e arrestuar në Durrës (Foto)

Më poshtë keni disa nga fotot e 6 personave të cilët u arrestuan nga policia e Durrësit për armëmbajtje pa leje. Personat në fjalë kryenin qitje gjatë natës me kallashnikov me qëllim që videot t’i postonin në rrjete sociale. Në pranga ka përfunduar shtetasi Njazi Sula 56 vjeç, së bashku me djalin e tij 19-vjeçar Mirlind Sula të cilët akuzohen për veprat penale “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit”.

Gjithashtu u arrestuan dhe shtetasit: Klivan Pepkolaj, 19 vjeç, Klajdi Jaku 20 vjeç, Aurel Toshi 18 vjeç, Andi Hajdarkolaj 19 vjeç dhe Eljos Toshi 19 vjeç, të gjithë banues në Tiranë, për veprën penale “Moskallëzimi i krimit”. Në vijim të operacionit, u referuan materialet në Prokurori, ku nisi procedimi në gjendje të lirë dhe për një 17-vjeçar, për veprën penale “Moskallëzimi i krimit”.

Policia bën me dije se të rinjtë u ndaluan në flagrancë pas sigurimit të informacionit, se ata po përgatiteshin për të qëlluar në kodrën e fshatit Hamallaj, me armë zjarri që i posedonin pa leje, me qëllim postimin e videove në rrjetin social “TikTok”. Euronews ka siguruar dhe fotot të të rinjve të cilët shihen duke pozuar me armë automatike në dorë.

FOTO/ Me kallashnikovë në duar, si pozonin për Tik Tok të

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Vrau trafikantin e madh të Irakut, Artan Hoxha zbulon dënimin e tmerrshëm për shqiptarin

Artan Hoxha ka folur për dënimin e Xhuljano Prengës, shqiptarit me nënshtetësi suedeze, që ekzekutoi…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

I nxehti afrikan ‘pushton’ Shqipërinë, temperaturat do të arrijnë deri në 43°C

Këtë javë vendi ynë pritet të përjetojë “ferrin mbi tokë” me temperatura tepër të larta…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Arrestohet 20-vjeçari i shpallur në kërkim për trafik droge në Durrës

Është arrestuar një 20-vjeçar në Durrës. Orito Mema banues në Durrës,akuzohet për veprën penale “Prodhimi…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Greqi/ Vdes nga vapa 23-vjeçari shqiptar me aftësi të veçanta, arrestohen prindërit e tij

Në Greqi një 23-vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë për shkak të temperaturave të larta. Mediat…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Pas radhës kilometrike të mjeteve, hiqet përkohësisht pagesa në autostradën Thumanë-Kashar

Pas skandalit të mëngjesit të sotëm me trafikun kilometrik nga aksi Thumanë-Kashar, mësohet se është…

LEXO ME SHUME