Categories Teknologji

Messenger sjell risinë/ Tashmë mund të shihni nëse dikush ka bërë “screenshot” bisedën me ju

Kompania Meta ka ofruar “opsione” të reja për aplikacionin e saj Messenger. Në bisedat në Messenger, përdoruesit mund të shohin kur dikush bën “screenshot” bisedën.

Gjithashtu, bisedat tashmë nuk janë të kufizuar në “një nga një”, por mund të bisedoni me miqtë dhe familjarët në grup në një mënyrë private dhe tejet të sigurt. Përsa i përket mesazheve në bisedat ‘e koduara’, përdoruesi do të njoftohet nëse pala tjetër bën screenshot. Gjithashtu, bisedat në fjalë janë “pasuruar” me GIF, stickers dhe reagime.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Teknologji

Elon Musk e konfirmon: “Starlink” mbërrin në Shqipëri

Shërbimi i internetit satelitor “Starlink” është bërë aktiv dhe funksional në të gjithë territorin e…

LEXO ME SHUME
Categories Teknologji

Facebook bie sërish!

Miliona përdorues të rrjeteve sociale META kanë raportuar probleme sot. Përdoruesit e patën të pamundur…

LEXO ME SHUME
Categories Teknologji

Shkel rregullat e transmetimit, Apple gjobitet 1.8 miliardë euro nga BE

Apple është gjobitur me 1.8 miliardë euro nga BE për shkeljen e ligjeve të konkurrencës…

LEXO ME SHUME
Categories Teknologji

Apple braktis planin e prodhimit të makinave elektrike

Apple ka anuluar planet për ndërtimin e makinave elektrike, rreth një dekadë pas spekulimeve që…

LEXO ME SHUME
Categories Teknologji

Harrojini ‘screenshot’, WhatsApp merr masa të tjera privatësie, ja çfarë duhet të dini

WhatsApp ka marrë një tjetër masë për privatësinë. Së shpejti do të jetë e pamundur…

LEXO ME SHUME