Categories Lajme, Politike

Ministri i Jashtëm iranian: Hamasi i gatshëm të lirojë pengjet nëse Izraeli ndalon bombardimet

Ministria e Jashtme e Iranit njoftoi të hënën, se Hamasi është gati të lirojë pengjet nëse Izraeli ndalon bombardimet përgjatë Rripit të Gazës.

“Zyrtarët e Hamasit janë gati të lirojnë pengjet, por kjo do të ishte e pamundur nën sulmet ajrore izraelite në rajon”, tha zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme iraniane Nasser Kanani në një konferencë për shtyp në Teheran.

Organizata Hamas tha se është e gatshme të ndërmarrë hapat e nevojshëm për lirimin e qytetarëve dhe civilëve të mbajtur peng nga militantët, por hapa të tillë kërkojnë përgatitje që janë të pamundura nën bombardimet e përditshme nga sionistët kundër zonave të ndryshme të Gazës, deklaroi Kanaani.

Ushtria izraelite tha sot se 199 persona u rrëmbyen më 7 tetor dhe po mbahen peng nga grupi islamik palestinez Hamas, sipas një raporti të përditësuar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Gjykata vendosi burg me afat për Armando Sulejmanin/ Zbardhet dëshmia…

Gjykata e Durrësit ka vendosur masën arrest me burg për 2 muaj për Armando Sulejmanin,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tiranë/ I shpallur në kërkim, arrestohet 40-vjeçari

Ditën e sotme, në rrugën “Jordan Misja”, forcat e policisë kanë arrestuar shtetasin Kledist Hysa,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Zbardhet ngjarja në Don Bosko/ Kasandër Noga dyshohet se dha urdhër për vrasje, por autorët ngatërruan objektivin

Drejtori i Policisë Tiranë Tonin Vocaj ka zbardhur detaje për një ngjarje e rëndë kriminale,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

“Zgjidhja nuk ishte vrasja”, sociologu për ngjarjen në Durrës: Familja shqiptare është zhytur thellë në kriminalitet

Sociologu, Gëzim Tushi, ka komentuar ngjarjen e rëndë që u raportua mëngjesin e kësaj të premte në…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Zbardhet dëshmia e djalit që vrau babanë: I thashë çohu dhe e qëllova katër herë me pistoletë

Është zbardhur dëshmia e djalit të madh të familjes Meta, Hyseni, i cili vrau babanë…

LEXO ME SHUME