Categories Bota

Ndjekja si nëpër filma në arën me misër përfundon me aksident fatal (Video)

Këto janë pamjet kur një shofer i dehur ndiqet nga policia në një fushë me misër përpara se të shkaktojë një aksident fatal. Marcin Jablonski, 44 vjeç, po ndiqej nga makinat e policisë dhe një helikopter policie përgjatë autostradës A143 në Norfolk më 13 gusht, pasi nuk u ndaloi forcave të rendit më herët gjatë asaj dite.

Ndjekja përfundoi kur ai përplasi Land Rover-in e tij të vjedhur në një makinë tjetër në Earsham, duke vrarë 28-vjeçarin Aisatou Mballow-Baldeh. Jablonski, nga Carlton Colville pranë Lowestoft, pranoi se shkaktoi vdekjen e të riut dhe u burgos në Gjykatën e Kurorës së Norwich për 12 vjet.

Djali i tij Thomaz Urbaniak, 26 vjeç, nga Newmarket, Suffolk, i cili ishte pasagjer në makinë, u burgos për dy vjet pasi pranoi marrjen e një automjeti të rëndë dhe vjedhjen e një ambienti tregtar.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Bota

SHBA, një person me fat nga New Jersey fiton jackpotin e Mega Millions prej 1.13 miliardë dollarë

Një person i vetëm në New Jersey ka fituar çmimin e parë të Mega Millions…

LEXO ME SHUME
Categories Bota

Sulmi tragjik në Moskë, Putin flet për herë të parë: Armiqtë tanë nuk do të na ndajnë

Presidenti rus Vladimir Putin ka folur për herë të parë pas sulmit tragjik që ndodhi…

LEXO ME SHUME
Categories Bota Lajme

Vdes aktorja Robin Bernard, trupi i saj u gjet në një fushë, mister shkaqet e vdekjes

Aktorja Robin Bernard, e njohur për rolin e saj në General Hospital, ka vdekur në…

LEXO ME SHUME
Categories Bota Lajme

Tërmeti i fortë shkund Malin e Zi, ndihet edhe në Tiranë!

Një tërmet i fortë është ndier në orët e para të mëngjesit në Malin e…

LEXO ME SHUME
Categories Bota

Jetoi në “mushkërinë prej hekuri” prej 70 vitesh, ndërron jetë! Historia e pazakontë e Paul Alexander

Një i mbijetuar i poliomielitit, i cili jetoi brenda një ‘mushkërie hekuri’ për 70 vjet,…

LEXO ME SHUME