Categories Lajme

Në fuqi masat për Veliun e Alizotin

Pavarësisht se hetimi për dosjen “Babale” tani bëhet nga Prokuroria e Tiranës, masën e sigurisë për personat e përfshirë në të nuk kanë ndryhsuar. Gjykata e Tiranës ka lënë në fuqi arrestin me burg per Fredi Alizotin dhe Albert Veliun, ky i fundit në mungesë , pasi ka kërkuar azil politik në Kosovë.

Këta persona, sipas Prokurorisë, kanë inskenuar audio-përgjimin ku u përfshi vëllai i ish-ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Ndaj gazetarit Jetmir Olldashi do vazhdojë të jetë në fuqi masa e sigurisë detyrim paraqitje. Të gjithë këta persona akuzohen nga Prokuroria për ‘kallëzim të rremë të kryer në bashkëpunim’.

Person nën hetim për këtë çështje për të njëjtën akuzë është dhe deputeti i Partisë Demokratike Ervin Salinanji. Ai bëri publike në emisionin Opinion videon ku Fredi Alizoti pretendonte se ishte sjellë nga Fieri në Tiranë nga drejtori i policisë Ardi Veliu. Pavarësisht videos, ai i qëndroi versionit të parë se në audio-pergjimin e parë ka bërë rolin e Agron Xhafajt, pasi për këtë do të paguhej.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME