Categories Lajme

Nga mësuese frengjishtje në stjuardesë, vlonjatja punon për familjen mbretërore arabe: Kam shëtitur në 32 shtete

Geralda Kocirai është vajza nga Vlora, e cila ka një histori shumë frymëzuese. Ajo ka treguar në “Abc e Mëngjesit”, historinë e saj, që nga mësuese frengjishte tashmë ka një jetë lukesore mes fluturimes me familjen mbretërore arabe.

Geralda ka rrëfyer si nisi puna e saj si koordinatore fluturimesh, nga një stjuardesë e thjeshtë dhe shëtitjet nëpër botë.

“Unë kam 5 vite andej, biletat i kam falas në të gjithë botën dhe kur më merr malli shkoj të takoj familjarët sa herë të dua.

Unë kam mbaruar shkollën në Tiranë dhe kam punuar si mësuese frengjishte dhe mendoja se më duhet më shumë.

Kam aplikuar, nuk është se kisha punuar më parë dhe realiteti ishte shumë i hidhur, pasi kam fluturuar vetëm brenda për brenda Arabisë dhe lodhesha pafund. Madje, periudha e Covidit më kapi atje dhe vendosa të jepja dorëheqjen nga kjo punë sepse nuk mundesha më. Në ato ditë dëgjova që familja mbretërore po rekrutonte, aplikova dhe të gjithë më thoshin ku do shkosh sepse ata nuk marrin vendasit. Por ndodhi krejt e kundërta, bëra intervistën, ndryshe nga të tjerat, isha veshur me një xhaketë jeshile, që rastisi me ngjyrën e flamurit të saj”, rrëfeu ndër të tjera ajo./abcnews.al

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Pas radhës kilometrike të mjeteve, hiqet përkohësisht pagesa në autostradën Thumanë-Kashar

Pas skandalit të mëngjesit të sotëm me trafikun kilometrik nga aksi Thumanë-Kashar, mësohet se është…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vihen nën kontroll flakët në Llogara, drejtori i zjarrfikëses: Zjarri patjetër që ka dorën e njeriut

Zjarri që ra pasditen e djeshme në Llogara është vënë nën kontroll, ndërsa po punohet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Detaje/ Euro, blloqe dhe telefona, çfarë iu sekuestrua Beqajt dhe bashkëpunëtorëve pas kontrollit në banesë dhe zyrë

Pas më shumë se një viti hetimesh, ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj është vënë sot…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

SPAK rëndon pozitën e ish-kryebashkiakut Jorgo Goro, sekuestrohen 4 ha tokë në Himarë

Rëndohen akuzat ndaj Jorgo Goros, tashmë në burg. Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tentuan të trafikonin kokainë nga Amerika Latine, si ranë në pranga 3 shqiptarët në Itali

Një tjetër goditje e rëndësishme ndaj trafikut të drogës është kryer Guardia di Finanza e…

LEXO ME SHUME