Categories Lajme

Njoftim/Oshee njofton se do të shkëputet energjia elektrike në disa zona të Vlorës

Oshee Vlore , njoftim!

Ju njoftojme mbi kerkesen e ardhur nga OST-ja, per stakime Linjash 110kV per punime remonti, per eliminimin e problematikave te konstatuara, te Linjes 110kV L110 – 15 Fier – Kafaraj – Vlora 1, ne daten 06/11/2018 si vijon:

-Stakim dhe tokzim te Linjes 110kV L110-15 Fier – Kafaraj – Vlora 1, ne daten 06/11/2018 nga ora 08:30’ deri ne oren 14:30’.
Gjate kesaj kohe mund te kufizohen per efekt mbingarkese fidrat F6, F20, vetem nese ngarkesa e momentit eshte me e madhe dhe stakimi do te jete i domosdoshem.
Zonat qe mund te mbeten pa energji ne Njesine Vlore / Fitore, Bishan, Dellenje, Delisuf, Poro, Novosele, Akerrni, Aliban.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Bulqizë/ Aksidentohet 19-vjeçari, transportohet menjëherë në spital

Është aksidentuar një 19-vjeçar ditën e sotme në Bulqizë. Aksidenti ka ndodhur rreth ores 14:15…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Arrestohet pronari i lokalit në Lushnjë, Ushtrohej veprimtaria e basteve sportive

Policia e Lushnjës ka goditur ditën e sotme një rast të ushtrimit të basteve sportive…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Kërkohej në Sarandë për trafik droge/ Kapet në Selanik 32-vjeçari

Policia greke ka arritur të kapë në Dhiavata të Selanlikut të kërkuarin të Interpol, Adritak…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

“Blindohen” rrugët e Vlorës, policia kontrolle të shumta pas arrestimit të anëtarit të bandës së “Gaxhait”

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë (FNSH) dhe policia kanë ngritur postoblloqe të shumta në rrugët…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tiranë/ Kamioni përmbyset në rrugë, merr para disa automjete, lëndohet shoferi

Një automjet tip kamion është përmbysur në rrugën ““Ramazan Gaxherri”” në kryeqytet dhe për pasojë…

LEXO ME SHUME