Categories Sport

Flamurtari-Tirana/Ndeshje rivalesh në Vlorë

Ndeshje rivalesh ne Vlore. Per te percaktuar skuadren fituese duhen madje edhe minutat shtese.

Flamurtari-Tirana ne basketboll per femra ka qene gjithmone nje ndeshje e tille,dhe takimi i te shtunes i ka perligjur te gjitha. Nje takim i luftuar dhe me mjaft rivalitet,ndersa ne fund Tirana del fituese nga Vlora. Ka nisur me lufte te forte sportive dhe ashtu ka vijuar gjate gjithe pjeses se pare,ku asnje nga smkuadrat nuk mund te shkeputej per te krijuar ne avantazh te favorshem.

Tirana e ben ne perioden e trete te takimit,duke u shkeputur deri ne 10 pike,kur rezultati rregjistrohej ne shifrat 54-44 per ekipin bardheblu. Por Flamurtari nuk ka nder mend te barazohet dhe 10 minutat e treta mbyllen me nje avanatzh te lehte te Tiranes,me dy pike.

Perioda e katert dhe e fundit eshte e gjitha per tu shijuar dhe takimi ehste mjaft i lkuftuar nga te dyja skuadrat. tirana kerkon te shkeputet,por fundi i takimit rregjitron shifrat e barabarta 68-68. Dhe duhen pese minutat shtese. Tirana tregon qetesi,ndersa Flamurtari luan shume mire,por gabon para koshit.

Dhe ne fund eshte skuadra nga kryeqyteti qe shpallet fituese ne rezultatin 79-82. Flamurtrai merr humbjen e trete ne kampionat,ndersa Tirana kryeson kampionatin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

Presidenti i La Ligas e bën të kryer, Mbappe do t’i bashkohet Real Madridit

Për presidentin e La Ligas, Javier Tebas, kalimi i Kylian Mbappes te Real Madridi është…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

“Deja Vu”/ Roma likuidon Feyenoord pas llotarisë së penalltive

Roma ka eleminuar Feyenoord në sfidën e vlefshme për fazën e knock-out në Europa League.…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Barcelona dëshiron të mbyllë sa më parë transferimin në “Camp Nou” të kolumbianit 20 vjeçar Yaser Asprilla

Barcelona dëshiron të mbyllë që këtë pranverë transferimin në “Camp Nou” të talentit 20-vjeçar kolumbian…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Mbrëmje emocionuese! Sa shumë raste shënimi, Interi triumfon në “aktin” e parë ndaj Atletikos së Simeones

Mbrëmje emocionuese në “San Siro”, Interi triumfon ndaj Altetiko Madridit, me rezultatin 1-0 në sfidën e vendosur nga goli i Marko Arnautoviç në minutën e 79-të.  “Ziklatërit” dikuan ritmin e…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme Sport

Bastet sportive– Ja kush fiton vërtetë nga ligji i ri

Ligji për bastet sportive, i cili teknikisht mundet t’i rikthejë ato në treg pas më…

LEXO ME SHUME