Categories Lajme

Pacolli vetëofrohet t’i paguajë gjobën e mundshme Xhakës

Biznesmeni dhe politikani kosovar, Behgjet Pacolli ka dalë në skenë duke premtuar se do të paguajë gjobën  e FIFA-s për Granit Xhakën sado e kripur të jetë ajo.

Ka ende lajme kontradiktore në lidhje me nisjen ose jo të hetimit ndaj mesfushorit me origjinë shqiptare për atë qe ndodhi në ndeshjen Serbi-Zvicër, por në rast të një gjobe, Pacolli ka marrë përsipër ta paguajë.

Ai konfirmon se ka folur personalisht me mesfushorin e Arsenalit dhe thekson se ky është një gjest që dëshiron ta bëjë në emër të popullit shqipëtar. Granit Xhaka dhe Zvicra sfidojnë Portugalinë në datën 6 dhjetor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Bulqizë/ Aksidentohet 19-vjeçari, transportohet menjëherë në spital

Është aksidentuar një 19-vjeçar ditën e sotme në Bulqizë. Aksidenti ka ndodhur rreth ores 14:15…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Arrestohet pronari i lokalit në Lushnjë, Ushtrohej veprimtaria e basteve sportive

Policia e Lushnjës ka goditur ditën e sotme një rast të ushtrimit të basteve sportive…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Kërkohej në Sarandë për trafik droge/ Kapet në Selanik 32-vjeçari

Policia greke ka arritur të kapë në Dhiavata të Selanlikut të kërkuarin të Interpol, Adritak…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

“Blindohen” rrugët e Vlorës, policia kontrolle të shumta pas arrestimit të anëtarit të bandës së “Gaxhait”

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë (FNSH) dhe policia kanë ngritur postoblloqe të shumta në rrugët…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tiranë/ Kamioni përmbyset në rrugë, merr para disa automjete, lëndohet shoferi

Një automjet tip kamion është përmbysur në rrugën ““Ramazan Gaxherri”” në kryeqytet dhe për pasojë…

LEXO ME SHUME