Categories Lajme

Pak orë para zgjedhjeve, Celibashi jep urdhrin: Të hiqen të gjitha materialet progandistike të partive politike në afërsi të qendrave të votimit, policia të marrë masat

Kreu i KQZ-së, Ilirjan Celibashi ka urdhëruar pasditen e sotme disa orë para zgjedhjeve të 14 majit që të merren masat për heqjen e materialeve propagandistike të subjekteve zgjedhore nga të gjitha ekranet led wall në afërsi të qendrave të votimit.

Në një deklaratë për mediat, Celibashi ka urdhëruar policia e Shtetit dhe ato bashkiake të marrë masa për zbatimin e këtij vendimit, dhe të hiqen të gjitha materialet të cilat nuk zbatojnë distancën prek 300 metra nga selitë e QV-ve, KZAZ-ve dhe VNV-ve.

 

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME