Categories Showbiz

Suedia fiton festivalin e Eurovision me Loreen, Shqipëria merr rezultat zhgënjyes

Suedia ka fituar festivalin e muzikës, Eurovision, të mbajtur në Liverpool të Mbretërisë së Bashkuar.

Këngëtarja Loreen me këngën Tattoo, ka arritur të “rrëmbejë” zemrat e jurisë dhe publikut duke u renditur e para.

Në vendin e dytë u rendit Finlanda dhe në të tretin Izraeli.

Shqipëria, me Albinën dhe familjen Kelmendi, ka marrë një rezultat zhgënjyes duke u renditur në vendin e 22 nga 26 vende që merrnin pjesë. Familja Kelmendi interpretuan këngën “Duje”, një thirrje për familjen dhe ruajtjen e saj, por nuk patën sukses në skenën europiane.

Suedia fiton festivalin e Eurovision me Loreen, Shqipëria merr rezultat

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Showbiz

Legalizimi i kanabisit, Albi: Lejimi mund të sjellë minimizim përdorimi (Video)

Pas sfidës që produksioni vuri përballë banorët e shtëpisë, kanë nisur debatet mes çifteve lidhur…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

BAFTA Awards 2024, lista e plotë me filmat dhe aktorët më të mirë të vitit të kaluar

BAFTA Awards 2024 – ngjarje kjo që nderon filmat dhe aktorët më të mirë të…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

“Ikja jote më la pa frymë”, Eni Çobani humb njeriun e shtrenjtë

Një njeri shumë i shtrenjtë për Eni Çobanin është ndarë nga jeta. Juristja ka bërë…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Dashnor Diko futet në BBV me një karrocë me banane: Mos e neglizhoni këtë frut, ju mbyll gojën (Video)

Një ditë aspak e zakontë ishte kjo e sotmja në ‘Big Brother VIP 3’, teksa…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Rita Lati hyn në Big Brother Vip/ Si reagon Roza?

Vëllai i Madh i ka vendosur banorët në një sfidë shumë të vështirë këtë herë.…

LEXO ME SHUME