Categories Lajme

Përdhunime dhe drogë, si u bë Universiteti Politeknik në Athinë një “strofkë“ për kriminelët

Mediat greke kanë bërë një shkrim ku tregojnë se si shqiptari Esmin Ferhati dhe të tjerë e kishin kthyer Univeritetin Politeknik në Greqi në një “strofë’ për kriminelët.

“Protothema” shkruan se Esmin Ferhati i njohur si “Esko”, prej 5 vitesh rekrutonte dhe kontrollonte të rinjtë që kishin një të shkuar problematike, si dhe ish të burgosur.

“Nuk është rastësi që tre shqiptarë që ndodheshin në rrethin e tij, ishin liruar nga burgu një vit më parë, pas gati dhjetë vitesh burg, për pjesëmarrje në bandën e egër të përdhunuesve që vepronin në periferitë jugore. Një pjesë e madhe e grabitjeve dhe trafikut të drogës vinin nga Univeriteti Politeknik. Por ajo që paraqet shumë interes janë bizneset e mëdha të 30-vjeçarit shqiptar, pasi po hetohet se ai ka të paktën tre bizneseve në Athinë” shkruajnë mediat greke.

Autoritetet greke thonë se me zbulimin e tre bandave që e kishin shndërruar Universitetin Politeknik në një fole kriminelësh do të zbulohen një sërë grabitjesh dhe veprimesh të tjera kriminale të pazbardhura deri më sot.

Në Univeritetitn Politeknik janë gjetur armë dhe do të shihet nëse me ato armë janë kryer grabitje apo vrasje.

Hapi i dytë është hapja e celularëve të personave të përfshirë, pasi nga të dhënat dhe kontaktet do të gjenden anëtarë të panjohur që ishin pjesë e bandës, por edhe persona të tjerë me të cilët kanë pasur transaksione dhe ku shpërndahej lënda narkotike.

Në të njëjtën kohë po hetohen kontaktet e 22-vjeçares, një greke praktikante police, e cila “dogji” dy ​​operacione të Sigurimit duke u dhënë informacion bandave, ku njëri ishte i dashuri i saj shqiptar.

Pamje nga rezidencat studentore:

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME