Categories Showbiz

Po thyen top listat botërore, një yll i ri shqiptar po lind në muzikë

Ava Max është këngëtarja shqiptare e radhës, e cila po korr suksese ndërkombëtare. Emri i saj i vërtetë është Amanda Koçi.

Kënga e tretë e saj ‘Sweet but psycho’ ka tërhequr vëmendjen e fansave të muzikës në të gjithë botën. Teksti i kësaj kënge është shkruar nga vetë ajo.

Amanda Koçi, 24 vjeç, ka lindur në Wisconsin të SHBA-ve, nga prindër emigrantë shqiptarë.

Produksioni i parë muzikor i saj është “My way”, i lançuar në prill të këtij viti, pas nënshkrimit me shtëpinë e madhe muzikore ‘Atlantic Records’.

Fansat e saj ndërkohë kanë vënë në dukje ngjashmërinë me këngëtaren e famshme, Lady Gaga.

‘Sweet but Psycho’ është ndër këngët më të dëgjuara në Britani. Për dy javë rresht ka qenë kënga e dytë më e dëgjuar dhe më e shitur.

Në klasifikimin e Krishtlindjes, pritet që shqiptarja t’i rrëmbejë vendin Ariana Grandes.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Showbiz

Katy Perry: U shfaq në finalen e American Idol me një fustan që kishte mbi të fytyrat e 168 konkurrenteve

Katy Perry u shfaq në finalen e “American Idol” me një fustan që i bën…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Zgjidhen 5 finalistët e BBV3. Ata përfitojnë secili 10 mijë euro

Brother Albania VIP 3 do të ketë 5 finalistë ndërkohë që nga fundi i prime…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Amos Zaharia flet për divorcin e motrës së tij nga Princi Leka

Aktori i njohur Amos Zaharia ka folur për herë të parë në lidhje me divorcin…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Ikën Buçko, vjen Robert Aliaj, sfidë e fortë mes Florjan Agalliut dhe Valer Kolnikajt pas televotimit

Robert Aliaj Dragot është fermeri më i ri V.I.P. që i bashkohet eksperimentit social, unik…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Ja kë sheh fitues ish-banorja, një rrëfim i sinqertë nga Rike Roçi: Në Itali jam bullizuar…

E ftuar sot në Top Albania Radio, Rike Roçi ka komentuar rrugëtimin në “BBV3”, ka…

LEXO ME SHUME