Categories Lajme

Po udhëtonte me familjen, kapet me 30 kg lëndë narkotike në makinë shqiptari në Itali

Një shqiptar ka rënë në pranga të policisë italiane pasi u kap me 30 kilogramë drogë në makinë.

36-vjeçari shqiptar, emri i të cilit ende nuk bëhet me dije, u arrestua në Torino, teksa po udhëtonte me makinë me familjen.

Mediat italiane raportojnë se familja e tij nuk ishte në dijeni të sasisë së drogës që mbanin me vete, ndërsa gjatë kontrollit në makinë u gjetën 30 kg marijuanë.

Gjithashtu shqiptarit iu gjetën dhe sekuestruan edhe 5 mijë euro të cilat ishin fshehur në pjesën e kondicionerit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Këmbimi valutor/ Me sa blihen e shiten dollari dhe euro, çfarë ndodh me monedhat e tjera

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do të blihet me 95.4 lekë…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Mbetet stok 80% e ‘qepës së ujit’, fermerët në Korçë të pezmatuar: S’rezistojnë më, do i hedhim në kanal

Fermerët e fshatit Porodinë, i cili ndodhet vetëm 5km larg Korçës siç shihet në pamje…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Kryeministri Rama: Baza Ajrore e NATO-s në Kuçovë! Do të luajë një rol kyç

Kryeministri Rama mëngjesin e sotëm ka publikuar pamje nga baza ajrore e NATO-s që  do…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Mbërrin sonte në Shqipëri Zelenskyy

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelenskyy, do të mbërrij mbrëmjen e sotme në Shqipëri. Kreu i…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Parashikimi i motit, 27 Shkurt 2024

Territori shqiptar, do të jetë nën ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike, ku moti i…

LEXO ME SHUME