Categories Lajme

Prej 17 vitesh në kërkim të një djali, njihuni me historinë e familjes nga Çereneci i Sipërm në Bulqizë

Jeton ende tradita që shtëpia apo familja duhet patjetër të trashëgojë një mashkull. Në zonat rurale kjo shihet si një detyrë e çdo çifti të ri të sapo martuar. Lindja e një djali është “detyrim” për nusen e re, pavarësisht numrit të vajzave që mund të ketë. Një rast i ngjashëm ka ndodhur në fshatin Çerenec i Sipërm në Bulqizë.

Për 17 vite me radhë, 40-vjeçari Lulzim Muka ka kërkuar një djalë deri sa më në fund pas lindjes së 7 vajzave, ka ardhur. Vetë Lulzimi tregon se gjithë këto vite ka qenë në kërkim të një djali në mënyrë që motrat të kenë një vëlla dhe familja e tij të ketë një trashëgimtarë. Sot ai ka 7 fëmijë gjithsej pasi njëra nga vajzat i ka ndërruar jetë 8 muaj pas lindjes.

Vendimi i Lulzimit për të patur një djalë ka qenë i pakthyeshëm, pasi shprehet se nuk do ndalej deri sa në jetë të vinte trashëgimtari mashkull. Por edhe nëse nuk do ta kishte me bashkëshorten aktuale, Lulzim Muka shprehet se do të martohej sërish për të patur një pasardhës mashkull. Familja Muka tashmë është e lumtur pasi ndjehet e kompletuar me ardhjen në jetë të djalit. BW

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME