Categories Lajme

PS pa LSI, Luan Rama: U hapën petët e lakrorit të korrupsionit

Zëvendëskryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama nga Konventa Kombëtare e LSI-së, ka folur për misionin e partisë që përfaqëson.

“Mirëpo paska qenë misioni ynë historik. Asnjëherë nuk ka qenë pjesë e klaneve që kanë punuar për interesa të ndryshme. Po, ishim me studentët dhe ishim me studentët se jemi me Shqipërinë dhe rininë e këtij vendi. Ata që ndjehen keq që LSI është forca e lirisë, le të shohin si projektohet fundi i agonisë së tyre. Ndaj edhe jemi në këtë Konventë, pasi kemi mbyllur një vit , ku shqiptarët e dinë mirë, se cila është ajo që duhet luftuar dhe mbështetur.

LSI asnjeherë nuk ka bërë Pazar me interesat e vendit, është caktuar si faktor i rëndësishëm  uniteti kombëtar dhe shqiptarë. Ndaj edhe ne zgjohëm që për hir të këtyre interesave të bëjmë edhe opozitën, humbën pushtetin, por fituam LSI-së, pa batakçijtë, pa hajdutët që janë në prehrin e pushtetit. Iu hapën petët lakrorit të korrupsionit dhe ju treguam shqiptarëve se në 4 vjet që ishim në pushtet, se cila ishte forca që fitoi nën hijen e  LSI-së. Jemi këtu për t’u thënë shqiptarëve që jemi me ju, për të luftuar kundër të keqes”, u shpreh ai.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Arrestohet 20-vjeçari i shpallur në kërkim për trafik droge në Durrës

Është arrestuar një 20-vjeçar në Durrës. Orito Mema banues në Durrës,akuzohet për veprën penale “Prodhimi…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Greqi/ Vdes nga vapa 23-vjeçari shqiptar me aftësi të veçanta, arrestohen prindërit e tij

Në Greqi një 23-vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë për shkak të temperaturave të larta. Mediat…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Pas radhës kilometrike të mjeteve, hiqet përkohësisht pagesa në autostradën Thumanë-Kashar

Pas skandalit të mëngjesit të sotëm me trafikun kilometrik nga aksi Thumanë-Kashar, mësohet se është…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vihen nën kontroll flakët në Llogara, drejtori i zjarrfikëses: Zjarri patjetër që ka dorën e njeriut

Zjarri që ra pasditen e djeshme në Llogara është vënë nën kontroll, ndërsa po punohet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Detaje/ Euro, blloqe dhe telefona, çfarë iu sekuestrua Beqajt dhe bashkëpunëtorëve pas kontrollit në banesë dhe zyrë

Pas më shumë se një viti hetimesh, ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj është vënë sot…

LEXO ME SHUME