Categories Showbiz

“Leqe, qilar, qivur”, e dini kuptimin e këtyre fjalëve?

Kastro Zizo është bërë zyrtarisht pjesë e Ora News me emisionin e tij “Late Night Show” që do të transmetohet cdo të premte në orën 23:00. Ndonëse ka vite që del para kamerave si këngëtar dhe moderator, puntatën e parë ai kishte shumë emocione. Ndërsa fliste me të ftuarin e parë, Flor Binaj, i tha se ka hyrë në transmetim me dridhje leqesh. Më pas e pyeti për kuptimin e fjalës leqe. Aktori nuk hezitoi të përdorë notat e humorit duke thënë: “Tashi, për të shpjeguar leqet duhet të kuptoj qilar dhe qivur.”   Po ju e dini kuptimin e këtyre fjalëve?

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Showbiz

Katy Perry: U shfaq në finalen e American Idol me një fustan që kishte mbi të fytyrat e 168 konkurrenteve

Katy Perry u shfaq në finalen e “American Idol” me një fustan që i bën…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Zgjidhen 5 finalistët e BBV3. Ata përfitojnë secili 10 mijë euro

Brother Albania VIP 3 do të ketë 5 finalistë ndërkohë që nga fundi i prime…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Amos Zaharia flet për divorcin e motrës së tij nga Princi Leka

Aktori i njohur Amos Zaharia ka folur për herë të parë në lidhje me divorcin…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Ikën Buçko, vjen Robert Aliaj, sfidë e fortë mes Florjan Agalliut dhe Valer Kolnikajt pas televotimit

Robert Aliaj Dragot është fermeri më i ri V.I.P. që i bashkohet eksperimentit social, unik…

LEXO ME SHUME
Categories Showbiz

Ja kë sheh fitues ish-banorja, një rrëfim i sinqertë nga Rike Roçi: Në Itali jam bullizuar…

E ftuar sot në Top Albania Radio, Rike Roçi ka komentuar rrugëtimin në “BBV3”, ka…

LEXO ME SHUME