Categories Lajme

Qëllohet me vezë Bashkia e Tiranës, tension në protestë

Është tensionuar situata te protesta që po zhvillohet përpara Bashkisë së Tiranës nga banorët e zonës së “Astirit”, banesat e të cilëve preket nga projekti i Unazës së Madhe. Ata kërkojnë që të mos u prishen banesat. Janë rreth 317 objekte që do të preken nga ndërtimi i Unazës së Madhe.

163 prej tyre që janë në proces legalizimi dhe do të skualifikohen nga ALUIZNI. Sipas banorëve prishja nuk mund të bëhet para legalizimit pas nuk përfitojnë dëmshpërblim. Godina e Bashkisë është qëlluar me vezë dhe në këto momente është parë një prani e shtuar e policisë.
Në përditësim…

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME