Categories Lajme

Qytetarë të Tiranës, studentët kanë një thirrje për të gjithë ju

Studentët vijojnë protestën e tyre maratonë që prej orës 8 të mëngjesit të sotëm, ku nga fakultetet përkatëse u drejtuan për tek Ministria e Arsimit ku qëndruan deri në orën 16:00, kohë kjo kur skadoi ultimatumi i dhënë ndaj kryeministrit Rama.

Ndërsa pas përfundimit të ultimatumit u ndanë në 3 grupe, ku një pjesë qëndroi tek Ministria e Arsimit, një pjesë bllokoi qarkullimin tek Zogu i Zi dhe një grup u zhvendosën para Kryeministrisë, tanimë kanë vendosur të qëndrojnë në bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’.

Ata u kanë bërë thirrje qytetarëve tu bashkohen kauzës së tyre, si dhe kanë kërkuar ushqime dhe batanije, pasi do ta gdhinë para zyrës së kreut të qeverisë. Po ashtu ata shprehen se nuk pranojnë që të paguajnë tarifa për shkak të krizës së qeverisë.

Studentët vijojnë të qëndrojnë në bulevard, ndërsa bëjnë thirrje për plotësimin e kërkesave të tyre.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME