Categories Lajme

Rama apel studentëve: Lëreni këtë marrëzinë që s’diskutojmë….

“Lëreni këtë marrëzinë që s’dikutojmë”, ishte një nga mesazhet e kryeministrit Edi Rama për studentët që protestojnë prej 7 ditësh.

I pyetur për çështjen e tarifave nga një student, Rama tha: “Duhet të bëjmë një diskutim serioz dhe të qartë se s’janë të gjithë njësoj ata që janë me 10, 9, 8, 7, janë gjëra të ndryshme. Ata që janë të varfër janë kategori tjetër, ata që kanë smartphone janë ketegori tjetër. Por jam gati që të gjithëve, ok, ta bëjmë të njëjtë për një periudhë kohe, por duhet të ulemi të diskutojnë. Po pastaj do iu thonë ata xhagadurrët që tkam ardhur t’ju nxjerr nga sheshi. Une kam ardhur t’ju them lëreni këtë marrëzinë që s’dikutojmë. Bëjmë një takim të madh”.

“Keni 7 ditë që thoni këto 8 pika duhet të plotësohen, kurse unë them po të 8 pikat i shof dhe jam i gatshëm, hajde”, tha më herët kreu i qeverinë në emision.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME