Categories Lajme

Rama shtron iftar dy ditë pas operacionit, urimin për të ftuarit e bën bashkëshortja e tij: Agjërim të pranuar besimtarëve mysliman

Kryeministri Edi Rama mori pjesë sonte në darkën tradicionale të iftarit, por fjalën përshëndetëse për të ftuarit e bëri bashkëshortja e tij, Linda Rama.

Dy ditë pasi iu nënshtrua ndërhyrjes kirurgjikale nga apendecidi, Rama doli për herë të parë në publik.

Urimin për muajin e shenjtë të Ramazanit dhe agjërim të pranuar për besimtarët mysliman e dha Linda Rama.

“E vërtetë që jo çdo e keqe vjen për keq. Edhe apendiciti i Edit mund të them që nuk paska ardhur vetëm për keq. Pasi falë ndërhyrjes për heqjen e tij, në vend që sonte të dëgjonit një fjalë të gjatë, do të dëgjoni një përshëndetje të shkurtër nga unë.

Ju uroj mirëseardhje në ëktë sofër tradicionale iftari, në të cilën myslimane, të krishterë, besimtarë ose jo, ndajnë bukën, në përulje dhe respekt të një rituali të gjithëpranuar.

Duke uruar që paqja, mirësia dhe shëndeti t’ju prijnë familjarisht, lejomëni t’ju urojmë posaçërisht ju besimtarëve mysliman, që agjërimi të jetë i pranuar”.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME