Categories Lajme

Rama tërheq me forcë Haradinaj, momenti i sikletshëm në emër të show-t

Takimi i dy qeverive ditën e sotme në Pejë ka prodhuar jo pak ngjarje e ka firmosur 9 vendime që pritet të hyjnë së shpejti në fuqi mes dy vendeve, së paku në letër kështu shkruhet.

E duke qenë se festat e Nëntorit janë afër, në përfundim të takimit dy kryeministrat, respektivisht Haradinaj dhe Rama, kanë hedhur firmën mbi flamurin kuq e zi.

Nuk mund ta themi me siguri kuptimin e kësaj simbolike, por e qartë është që politika di më së miri ta përdorë simbolin kombëtar sipas interesit të saj.

Por, gjatë nënshkrimit është shënuar edhe një incident disi komik e i sikletshëm. Në një moment Edi Rama ia tërheq me forcë dorën Ramush Haradinjt dhe ia vë sipër të vetes.

Si i zënë ngushtë Haradinaj nuk di si të reagojë dhe bën atë ç’ka i thotë Rama, më saktë ç’ka e detyron.

Nëse kryeministri Rama mendon që dashuria për atdheun tregohet me akte të tilla simbolike e ka shumë gabim. Simbolikën, siç thotë një fjalë e popullit, nuk e hanë as qentë!

Dashuria për atdheun do fakte dhe vetëm fakte që dëshmojnë se vendi po përparon, mirëqenia është në rritje, krimi, korrupsioni, varfëria, injoranca dhe emigrimi në ulje./JOQ Albania

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

FOTO/ Shpërthimi me tritol në banesën e Ilir Koçiljas. Ja çfarë mesazhi u gjet në murin e shtëpisë

Një shpërthim tritoli tronditi qytetin e Durrësit mbrëmjen e së hënës. Banesës së Ilir Koçiljas,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Lezhë/ Apeli lë në fuqi pezullimin e kreut të Kadastrës dhe përgjegjësit të Legalizimeve

Gjykata e Apelit ka lënë në fuqi pezullimin nga detyra të Drejtorit të Agjencisë së…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tiranë,Kapet dhe vihet në pranga një 45-vjeçar që posedonte armë zjarri, me qëllim shitjen

Tiranë, Në zbatim të masave të përcaktuara në planin operacional mbarëkombëtar “Sundimi i ligjit”, u…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

U zbulua në përgjimet e “SKY” me mbretin e lojërave të fatit, arrestohet në Dubai Denis Bajri Brajoviç

Është arrestuar në Dubai shtetasi Denis Bajri Brajoviç, i cili ishte shpallur në kërkim për…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Masakra e “Don Boskos”, gazetari jep detaje: Si e largoi punonjësi i karotrecit vrasësin

Gazetari Eni Ferhati ka treguar dinamikën e vrasjes së Erion Çelës në Don Bosko, e…

LEXO ME SHUME