Categories Politike

Ramën e ‘mbysin’ me komente: Reklama e radhës me mbulu ndonjë dallavere, me siguri!

Ndonëse kryeministri Edi Rama është në vitin e gjashtë të qeverisjes së tij, sot ka publikuar një video të një familjeje nga Kamza e cila ka 13 vite që kërkon lejen e legalizimit.

Se çfarë ka bërë administrata këto 6 vitet e fundit nuk dihen, por kjo nuk e ka penguar kryeministrin që të publikojë videon nga familja Mazreku e cila tanimë ka arritur të marrë legalizimin.

Rama shkruan:

Mirëmëngjes, dhe me rastin e familjes Mazrreku nga Kamza e cila pas 13 vitesh pritje dhe zvarritje nëpër zyra për të marrë lejen e legalizimit të banesës së tyre, iu drejtua Platformës së Bashkëqeverisjes shqiperiaqeduam.al, duke bërë të mundur marrjen e lejes së legalizimit për banesën e tyre të ndërtuar me mund, ju uroj një fundjavë të qetë.”

Megjithatë për qytetarët që kanë komentuar në postimin e kryeministrit kjo është një propagandë boshe si ato në kohën e komunizmit të Hoxhës.

Disa nga komentet:

“Shum propagande e bukur si ne kohen e komunizmit, plani u realizua 100 per 100”.

Diku ky proces quhet formalitet ju e trumbetoni nje arritje te madhe marrja e legalizimit,prpogande boshe zotni ka gjera me jetike ky poull per te zgjidhur leri denglat rasti konkret nena ime me 140 meje lek pensjon paguan 70 mije drita uje nuk me thua zoti kryeminister si mund te jetoje nje njeri ne ate moshe me 70 mije lek duke marre ne konsiderat nevojat qe ka ajo moshe,zoti kryminister politika sociale sot eshte zeroooooo.”

Ato qe e pasken zvarrit per 13 vjet cfare roli kane pasur? Apo kane marre e do vazhdojne te marrin ate rroge kot akoma?”

Reklama radhes per te mbuluar noj dallavere me siguri,ste ka ngel gje tjeter vec tv e fcb zgjidhja jote me mulu syt njerzise .”

PO atyre si je nis me ja shemb shtepit ke unaza cfar do ti japesh. Apo nga nji shkelm by… dhe te shkojne te mbyten ku te dun”

    

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Politike

Princi William i dorëzon titullin e lartë ‘OBE’ pedagogut shqiptar Andi Hoxhaj

Princi William i ka dorëzuar pedagogut shqiptar Andi Hoxhaj titullin e lartë të Urdhrit më…

LEXO ME SHUME
Categories Politike

Berisha: Beleri në burg për interesat mafioze të Olsi Ramës dhe Edi Ramës në brigjet e Himarës

Kreu i PD, Sali Berisha deklaroi sot se vendimi për të mbajtur në burg Belerin…

LEXO ME SHUME
Categories Politike

Kërkesa e Zelenskyt për prodhim municionesh për Ukrainën, Rama: Të gjithë thanë po, jo vetëm Shqipëria

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, ka deklaruar se vendet e Ballkanit Perëndimor i kanë thënë…

LEXO ME SHUME
Categories Politike

Pse ishte Alex Soros në samit? Rama nuk ia kursen gazetares: Harroi të të pyeste ty

Është zhvilluar ditën e stome në Tiranë Samiti BE- Ballkani Perëndimor. Teksa është ezauruar e…

LEXO ME SHUME
Categories Politike

Shtyhet seanca për Belerin, avokati: Proces i montuar për të mbajtur Himarën

Shtyhet për në 5 mars seanca për Alfred Belerin, kryebashkiakun e pabetuar të Himarës. Në…

LEXO ME SHUME