Categories Sport

Reali Madridit humbet njeriun e rëndësishëm në ekip

Një lajm i hidhur ka tronditur Realin e Madridit disa orë para finales ndaj Al Ali, e vlefshme për Botërorin e klubit. Bëhët fjalë për drejtorin e bordit, Luis Heras Aguado, i cili ka ndërruar jetën mbrëmjen e djeshme.

Aguardo ishte pjesë kyçe e bordit madrilen që nga viti 2000. Ai ka qenë anëtar i klubit për rreth 62 vite dhe është një ndër shembujt më të mirë të besnikërisë që dikush mund të ketë dhënë.

Në deklaratën e tij Florentino Perez ka thënë: “Vdekja e tij është një humbje e madhe për Real Madridin dhe të gjithë që janë të lidhur me klubin. Përkushtimi i tij dhe puna e madhe përgjatë viteve na ndihmuan që të mbajmë klubin duke u rritur dhe të formuar në atë që është sot. Unë kam humbur shokun tim më të mirë”.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

LISTA ME 27 EMRAT/ Sylvinho shpall skuadrën shqiptare të kompionatit evropian

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Sylvinho bëri publike listën e futbollistëve të Kombëtares Shqiptare të futbollit…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Laçi-Flamurtari/ Shtangen vendasit, vlonjatët rikthejnë baraspeshën (VIDEO)

Laçi pret Flamurtarin në takimin e vlefshëm për finalen e “play-out”-it të Kategorisë Superiore. Fituesi…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Rekordi i Vllaznisë së femrave, 11 herë radhazi kampione e Shqipërisë

Vllaznia e femrave nuk njeh rivale në kampionat. Vajzat shkodrane fituan në finalen e “Final…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Në prag të Final Four, FSHF publikon kalendarin, tre ndeshje në një javë

Tre ndeshje në një javë. Federata shqiptare e futbollit zbuloi dhe kalendarin për 3 javët…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Haaland i rikthehet golave, Man. City fiton 0-2 kundër Nottingham dhe ndjek Arsenalin

Në “City Ground” Nottinghami vendas u mund 0-2 nga Manchester City. “Qytetarët” tanimë janë në…

LEXO ME SHUME