Categories Kuriozitete

Rudina zbulon punën që bënte në SHBA, ja sa i ka kushtuar shkollimi

Rudina Hajdari ishte e ftuara e Bieta Sulos në studion e Ftesë në Pesë në ”Top Channel”, për të folur mbi ngjarjet më të fundit në politikë, si dhe për të na njohur më shumë me jetën personale.

Gjatë bisedës në studio ajo shprehu dëshirën të sqaronte edhe një çështje që sipas saj ka ngjallur shumë kureshtje dhe dyshime nga të gjithë, jetesën dhe shkollimin në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, aty ku u zhvendos pak vite pas vdekjes së të atit.

Rudina tregoi se ka punuar që në moshën 16-vjeçare dhe ka vazhduar të punojë edhe gjatë studimeve të mëvonshme në punë të thjeshta si shitëse apo pozicione të ngjashme.

Sa i përket shkollimit, ajo pranoi se në Amerikë është shumë i kushtueshëm por fatmirësisht ka patur gjithnjë mbështetje financiare nga shteti për shkak të rezultateve të shkëlqyera gjatë studimeve.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Kuriozitete

Cilët janë më të lumtur, ata që kanë para apo kohë? (Studimi)

Paraja mund ta blejë lumturinë në njëfarë forme, por kjo nuk do të thotë që…

LEXO ME SHUME
Categories Kuriozitete

Gërvishtja e ditëlindjes i sjellë gruas 1 milion dollarë

Një grua nga Illinois i ShBA-së, e cila përdori ngjyrën e saj të preferuar për…

LEXO ME SHUME
Categories Kuriozitete

Çfarë tregon mënyra se si qëndroni për karakterin tuaj

Edhe kur nuk lëvizim, trupi ynë shpreh dhe komunikon gjëra që nuk i imagjinojmë. Si,…

LEXO ME SHUME
Categories Kuriozitete

Horoskopi ditor për nesër, e Premte 1 Mars 2024

Dashi Atmosfera ne çift do jete përgjithësisht e mire gjate kësaj dite. Te dy se…

LEXO ME SHUME
Categories Kuriozitete

Pse kemi një ditë të brishtë çdo katër vjet? Shpjegimi shkencor i 29 shkurtit

Këtë vit kemi datën 29 shkurt në kalendarët tanë dhe ekzistenca e saj shoqërohet edhe…

LEXO ME SHUME