Categories Sport

Serie A josh Retegui, Igli Tare nis ofensivën, shihet si pasuesi i Immobiles

Mateo Retegui është njeri i momentit në radhët e përfaqësueses italiane. Përballë Maltës, sulmuesi realizoi golin e tij të dytë në dy ndeshje me fanellën “azzurre”. Retegui është një zbulim edhe për Serie A, ku tashmë është kthyer në një nga lojtarët më të kërkuar në tregun e transferimeve

Sipas Corriere dello Sport, 23-vjeçari pëlqehet shumë nga dy ekipe, Inter dhe Lazio.

Corriere

Nëse Lazio siguron një biletë për në Champions League sezonin e ri, Retegui mund të jetë përforcimi i madh, në sytë e Tares shihet si pasuesi ideal i Ciro Immobiles.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

Mario Mitaj flet me zemër: Kam lindur në Athinë, por s’jam grek, E dua Shqipërinë, jam patriot!

Një nga më të mirët në dy miqësoret që Kombëtarja shqiptare zhvilloi, ishte Mario Mitaj.…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Zbulohet kush pagoi 1 milion euro për të liruar Dani Alves nga burgu, nuk është Neymar

Ish-shoku i skuadrës i Dani Alves te Barcelona, Memphis Depay, thuhet se i ka paguar…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Sokol Kushta: Kombëtarja dhe trajneri dje fituan Brojën, Sylvinho tregoi se di të ndryshojë

Sokol Kushta, legjenda e futbollit kuqezi, në një reagim në rrjetet sociale, vlerësoi lojën e…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Mbi 20 mijë bileta të shitura/ Sylvinho tenton të ndryshojë ujërat, Statistikat flasin për suedezët

Shqipëria do të zhvillojë sonte në mbrëmje testin e dytë miqësor kundër Suedisë në Stokholm.…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

“E dimë forcën tonë, jemi të bashkuar”, Sylvinho dhe Ramadani flasin para ndeshjes me Suedinë

Shqipëria do të luajë nesër ndeshjen e dytë miqësore të muajit mars ndaj Suedisë. Trajneri…

LEXO ME SHUME