Categories Bota, Lajme

Shkoi të kontrollonte themelet e pallatit, zbuloi se ishin me tulla

Ndërsa tërmetet në Kahramanmaraş shkaktuan shkatërrime të mëdha në shumë provinca, qëndrueshmëria e ndërtesave në të gjithë vendin filloi të vihej në dyshim.

Shumë qytetarë kërkuan një ekzaminim të imtësishëm për t’u bindur në lidhje me garancinë që u japin ndërtesat e tyre.

Një video e xhiruar në Batman u bë virale, ku shfaqej një qytetar, i cili ngeli i shtangur nga ajo që zbuloi, teksa po përpiqej të kontrollonte themelet e godinës së tij.

Një video e xhiruar në Batman u bë virale, ku shfaqej një qytetar, i cili ngeli i shtangur nga ajo që zbuloi, teksa po përpiqej të kontrollonte themelet e godinës së tij.

Ai zbuloi se kolonat ishin me tulla dhe aspak me beton, sikurse duhet të jenë, e megjithatë ia kishte arritur “të qëndronte në këmbë”, pa u shembur.

Kujtojmë se tërmetet e 6 shkurtit në Turqinë juglindore shkaktuan mbi 45 mijë të vdekur në Turqi e Siri, shumica e të cilëve humbën jetën si pasojë e ndërtimeve të dobëta të godinave ku banonin.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME