Categories Sport

Shpaloset flamuri gjigand në Air Albania

Ashtu sikundër kishin premtuar, tifozët që përkrahin kombëtaren shqiptare, kanë shpalosur në “Air Albania” një flamur gjigand.

I gjithë stadium është kthyer në një arenë festive, me ovacione dhe atmosferë të zjarrtë, ndërsa Shqipëria ka siguruar kualifikimin për në Euro2024.

Kjo është pjesëmarrja e 2-të e kombëtares shqiptare në eventin më të rëndësishëm futbollistik europian.

Pas pjesëmarrjes në Europianin e luajtur në Francë, tashmë Shqipëria do të jetë një nga 24 ekipet që do të luajnë në europianin që do të zhvillohet në Gjermani.

Por këtë rradhë, kombëtarja kuqezi shkon në Euro2024, si kryesuese e Grupit E.

Në “Air Albania” janë disa banderola të grupimeve të tifozëve, një prej të cilave edhe ajo e 20-vjetorit të krijimit të grupimit “Tifozët Kuq e Zi”.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

LISTA ME 27 EMRAT/ Sylvinho shpall skuadrën shqiptare të kompionatit evropian

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Sylvinho bëri publike listën e futbollistëve të Kombëtares Shqiptare të futbollit…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Laçi-Flamurtari/ Shtangen vendasit, vlonjatët rikthejnë baraspeshën (VIDEO)

Laçi pret Flamurtarin në takimin e vlefshëm për finalen e “play-out”-it të Kategorisë Superiore. Fituesi…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Rekordi i Vllaznisë së femrave, 11 herë radhazi kampione e Shqipërisë

Vllaznia e femrave nuk njeh rivale në kampionat. Vajzat shkodrane fituan në finalen e “Final…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Në prag të Final Four, FSHF publikon kalendarin, tre ndeshje në një javë

Tre ndeshje në një javë. Federata shqiptare e futbollit zbuloi dhe kalendarin për 3 javët…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Haaland i rikthehet golave, Man. City fiton 0-2 kundër Nottingham dhe ndjek Arsenalin

Në “City Ground” Nottinghami vendas u mund 0-2 nga Manchester City. “Qytetarët” tanimë janë në…

LEXO ME SHUME