Categories Kulture

Shtëpia e Bardhë gati për festë

Shtëpia e Bardhë është gati për festën e krishtlindjes. Zonja e shtëpisë dhe e para e Shteteve të Bashkuara Melania Trump ka hapur dyert.

Drita, ngjyra, ku mbizotërojnë ato simbol të festave të fundvitit, e kuqja dhe jeshilja, dekorime, e simbole kombëtare shpërthejnë menjëherë sapo hyn brenda.

Bashkëshortja e presidentit Trump ka qenë pjesë aktive e dekorimit të shtëpisë.

Tashmë e njohur për stilin e saj elegant, nuk kishte si të dështonte në këtë rast. Si të për të mos rënduar edhe më shumë atmosferën festive, ajo ka zgjedhur të vishet me te zeza, pallto dhe çimze, kurse dorezat lëkurë të kuqe.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Kulture

Tirana, një qytet që lindi nga rastësia

Të  lindësh në kryeqytetin e çdo vendi natyrisht është privilegj i çdo qytetari të tij.…

LEXO ME SHUME
Categories Kulture

Shkolla Tregtare Vlorë, detyrimi moral për vlonjatët

Nga Ergys Alushi Qyteti i Vlorës e ka detyrim moral, qytetar e historik të festojë…

LEXO ME SHUME
Categories Kulture

Histori shqiptarësh me famë në historinë mbarë europiane

Nga Ndriçim Kulla Një komb që të ketë tagër për pavarësi politike, s’mjafton që të…

LEXO ME SHUME
Categories Kulture

Sot 10 vite pa Vaçe Zelën, e bija: Pa ty bota është më e varfër

Vaçe Zela ndërron jetë 10 vite më parë, në moshën 75-vjeçare ndërsa njihej ndryshe si…

LEXO ME SHUME
Categories Kulture

Veprat e vjedhura të Chagall dhe Picasso gjenden në një bodrum në Antwerp

Dy piktura të Marc Chagall dhe Pablo Picasso janë gjetur në një bodrum në qytetin…

LEXO ME SHUME