Categories Lajme

Sot priten shira në vend, shtrëngata në Shkodër, parashikimi i motit

Instituti i Gjeoshkencave ka bërë parashikimin e motit për ditën e sotme në vend. Sipas IGJEUM, sot, priten reshje mesatare deri lokalisht intensive në qarkun e Shkodrës, të dobëta deri lokalisht mesatare në qarqet Kukës, Dibër dhe Lezhë, ndërsa të dobëta në qarqet e tjera. Por në Shkodër priten të shoqërohen edhe me shtrëngata.

Në vend, temperaturat në bregdet do të variojnë nga 11 / 19 °C; në vendet e ulëta: 10 / 20 °C; ndërsa në vendet malore: 6 / 15 °C. Ndërsa sa i përket erës, pritet të jetë e lehtë deri mesatare, ndërsa në bregdet dhe në terrenet e larta malore deri e fortë.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Dyshohet se kthyen magazinën në “shtëpi bari”, arrestohet pronari dhe drejtori i OSHEE në Peqin

Pronari i një magazinë që përdorej për kultivimin e drogës është arrestuar së bashku me…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Babai plagos të bijën dhe vret veten/ Vajza në prag divorci, çfarë e shkaktoi tragjedinë në Lushnje

Lushnja u trondit ditën e sotme nga një ngjarje e rëndë kur babai Behar Musaku…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tre vëllezër në banesë, kush ishte “shënjestër” e tritolit në Fushë Krujë?

Janë zbardhur detaje të reja nga shpërthimi me lëndë plasëse që u regjistruar mbrëmjen e…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Krimi i rëndë/ Familjarë dhe të afërm i kanë dhënë lamtumirën e fundit 40-vjeçares Enkelejda Danaj (Limaj) të shtunën në Vlorë

Familjarë dhe të afërm i kanë dhënë lamtumirën e fundit 40-vjeçares Enkelejda Danaj (Limaj) këtë…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Aksidenti i rëndë në aksin Kuç-Qeparo, shoferja në gjendje kritike

Një aksidenti i rëndë është regjistruar mbrëmjen e djeshme në aksin Kuç-Qeparo. Mësohet se një…

LEXO ME SHUME