Categories Sport

Spanjë/ Sportisti përplaset për vdekje nga shoferi i dehur

Bota e ateltikës në spanjë u trondit për shkak të vdekjes së Antonio Gómez Luna ‘Choya’ .

Atleti 36-vjeçar u përplas për vdekje teksa po stërvitej me biçikletë në komunën e Ricote nga një shofer i dehur.

Disa orë më vonë ai u gjet dhe doli pozitiv për alkool dhe drogë.

Gómez Luna fillimisht u transferua në spitalin Virgen de Arrixaca në Murcia , ku u shtrua në ICU për pesë ditë para se të vdiste.

Federata e Atletikës e Rajonit të Murcias lëshoi ​​një deklaratë ku ankohej për humbjen e tij dhe gjithashtu “si një protestë, pretendim dhe ndërgjegjësim për pasigurinë që pësojmë në rrugë”. 

Lidhur me këtë ngjatje tragjike ka reaguar edhe María Victoria Molina, presidente e Shoqatës së Atletikës Abarán, e cila  tha: “Nuk është e drejtë, ka shumë gjëra për të bërë. Dhe tani ju kërkoj t’i jepni forcë familjes tuaj, ekipit dhe të afërmve. Kemi ngelur me zemër të thyer.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

Barcelona dëshiron të mbyllë sa më parë transferimin në “Camp Nou” të kolumbianit 20 vjeçar Yaser Asprilla

Barcelona dëshiron të mbyllë që këtë pranverë transferimin në “Camp Nou” të talentit 20-vjeçar kolumbian…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Mbrëmje emocionuese! Sa shumë raste shënimi, Interi triumfon në “aktin” e parë ndaj Atletikos së Simeones

Mbrëmje emocionuese në “San Siro”, Interi triumfon ndaj Altetiko Madridit, me rezultatin 1-0 në sfidën e vendosur nga goli i Marko Arnautoviç në minutën e 79-të.  “Ziklatërit” dikuan ritmin e…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme Sport

Bastet sportive– Ja kush fiton vërtetë nga ligji i ri

Ligji për bastet sportive, i cili teknikisht mundet t’i rikthejë ato në treg pas më…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

NBA: Damian Lillard shpallet MVP i All Star, në fitoren rekord të Lindjes ndaj Perëndimit

Damian Lillard u emërua lojtari më i vlefshëm i NBA All-Star Game, pasi ndihmoi Konferencën…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Sportisti i Tiranës shpallet nënkampion Europe në mundje, Veliaj: Vazhdoni na bëni krenarë 


Një tjetër sukses i sportistëve të Tiranës. Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj ka uruar sportistin…

LEXO ME SHUME