Categories Bota

Sulmi tragjik në Moskë, Putin flet për herë të parë: Armiqtë tanë nuk do të na ndajnë

Presidenti rus Vladimir Putin ka folur për herë të parë pas sulmit tragjik që ndodhi në Moskë duke quajtur të shtënat e mbrëmshme një “sulm terrorist të përgjakshëm dhe barbar”. Ai theksoi se të dyshuarit “u përpoqën të arratiseshin drejt Ukrainës”, ndërsa shpalli ditë zie për nesër dhe shprehu ngushëllimet familjeve të të vrarëve në sulm. “Të gjithë ata që e kanë planifikuar dhe ekzekutuar këtë operacion do të ndëshkohen”, tha ai.“Të gjithë sulmuesit janë gjetur dhe ndaluar,” thotë ai “Armiqtë tanë nuk do të na ndajnë”, përfundon ai.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Bota

SHBA, një person me fat nga New Jersey fiton jackpotin e Mega Millions prej 1.13 miliardë dollarë

Një person i vetëm në New Jersey ka fituar çmimin e parë të Mega Millions…

LEXO ME SHUME
Categories Bota

Ndjekja si nëpër filma në arën me misër përfundon me aksident fatal (Video)

Këto janë pamjet kur një shofer i dehur ndiqet nga policia në një fushë me…

LEXO ME SHUME
Categories Bota Lajme

Vdes aktorja Robin Bernard, trupi i saj u gjet në një fushë, mister shkaqet e vdekjes

Aktorja Robin Bernard, e njohur për rolin e saj në General Hospital, ka vdekur në…

LEXO ME SHUME
Categories Bota Lajme

Tërmeti i fortë shkund Malin e Zi, ndihet edhe në Tiranë!

Një tërmet i fortë është ndier në orët e para të mëngjesit në Malin e…

LEXO ME SHUME
Categories Bota

Jetoi në “mushkërinë prej hekuri” prej 70 vitesh, ndërron jetë! Historia e pazakontë e Paul Alexander

Një i mbijetuar i poliomielitit, i cili jetoi brenda një ‘mushkërie hekuri’ për 70 vjet,…

LEXO ME SHUME