Categories Lajme

“Super investimi”/ Qeset e këpucëve përdoren si dyer për inkubatorët e foshnjave

Një tjetër denoncim është lëshuar sot për kushtet në maternitetet shqiptare, të shënjestruara së fundmi për mungesë të inkubatorëve çka ka sjellë edhe vdekjen e foshnjave.

Situata në të cilën ndodhen maternitetet shqiptare, po rëndohet çdo ditë e më shumë. Mungesa e inkubatorëve dhe e pajisjeve të tjera mjekësore për të trajtuar foshnjet e lindura para kohe, po sjell rritjen e vdekshmërisë foshnjore (këtu).

Në qendër të vëmendjes është vënë materniteti “Koçi Gliozheni” në Tiranë, ku sipas deputetit demokrat Bardh Spahia, qeset që shërbejnë për këpucët përdoren si dyer në inkubatorë.

Spahia e ka denoncuar fenomenin edhe me foto, ai shkruan:

“Ne Maternitetin Koço Gliozheni, qeset qe përdoren per te mbuluar këpucët përdoren si dyer për inkubatorët. Ky është investimi i fundit madhor i ministres se shendetesise se qeverise Rama. (foto e bere sot ndersa ministrja ishte ne mbledhje me dyer te mbyllura me drejtuesit)!”

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME