Categories Lajme

Tragjike në Itali, del lumi nga shtrati, humbin jetën 10 persona

Të paktën 10 persona kanë humbur jetën pas përmbytjeve në Palermo. Mësohet se përmbytjet janë shkaktuar nga dalja nga shtrati, e lumit në Palermo si pasojë e motit të keq që ka përshirë Italinë.

Siç shkruajnë mediat italiane, lumi ka përmbytur një vilë, ku ndodheshin viktimat. Viktimat janë të gjithë anëtarë të një familjeje, të cilët ishin mbledhur të festonin dhe e kanë patur të pamundur të largohen.

Mes 10 personave të mbytur janë dy fëmijë të moshës 1 dhe 3 vjeç dhe një  15 vjeçar. Trupat e tyre janë gjetur nga zjarrëfikësit.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME