Categories Lajme

Tre pronarët dhe shtatë klientë, Policia zbulon lokalin ku luhej poker te “Komuna e Parisit”

Një ambient i përshtatur për zhvillimin e veprimtarive të palejuara, është zbuluar nga Policia e Tiranës në zonën e “Komunës së Parisit”. Në pranga kanë rënë tre pronarët e lokalit dhe janë proceduar shtatë klientët që janë gjetur aty duke luajtur.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 2, bazuar në informacionet e siguruara nga inteligjenca informative kanë organizuar dhe finalizuar operacionin policor të koduar “Poker 2”.  Në kuadër të këtij operacioni u arrestuan:

  • Shtetasit: A. Ç., 32 vjeç, Xh. M., 28 vjeç, dhe E. D., 28 vjeç, administratorë të një lokali, të tre banues në Tiranë.
  • Gjithashtu, nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasit: K. N., 21 vjeç, K. K., 25 vjeç, A. O., 25 vjeç, A. K., 41 vjeç, Q. Sh., 27 vjeç, A. Ç., 27 vjeç, dhe I. D., 44 vjeç, klientë në lokal.

Gjatë kontrollit të ushtruar në lokalin në administrim nga të arrestuarit, në Komunën e Parisit, shërbimet e Policisë kanë kapur në flagrancë duke luajtur poker me çipsa, shtetasit e lartpërmendur.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan 2 tavolina pokeri dhe çipsa, 50 000 lekë të rinj, 700 euro, 300 paund, 200 franga, si dhe 3 njësi kompjuterike.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Kapet 27-vjeçari që kultivoi kanabis në pyll

Një 27-vjeçar me iniciale A.B. në fshatin Rehovë të Skraparit u arrestua për kultivim të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Kallëzohet shefi i Komisariatit të Lezhës, Dyshohet se ngacmoi agjenten e krimeve

Kallëzohet për ngacmim seksual shefi i Komisariatit të Lezhës Agim Hoxha. Dyshohet se Hoxha ka…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Operacioni i SPAK, arrestohen në Itali dhe Spanjë dy të shumëkërkuar (EMRAT)

Në kuadër të megaoperacionit të SPAK janë vënë në pranga në Spanjë dhe Itali dy…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Alternime kthjellimesh dhe vranësirash, parashikimi i motit për fundjavën

Ditën e shtunë vendi ynë do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të qëndrueshme.…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Mbante peng dy fëmijët e mitur në banesë, lihet në burg Aleks Marku

Aleks Marku, 40-vjeçari i cili u arrestua pak ditë më parë pasi mbante peng fëmijët…

LEXO ME SHUME