Categories Lajme

U rrëmbye dhe u përdhunua nga dy rumunë në Itali, shqiptarja tregon paragjykimet e bashkëkombësve: Nuk më rruhet fare, nuk janë në nivelin tim intelektual

Besjana Kosturi, vajza shqiptare e cila u rrëmbye dhe u përdhunua nga dy rumunë në Itali, e ftuar në emisionin “Shqipëria Live” ka treguar historinë e saj aspak të lehtë.

Ajo u rrëmbye e përdhunua për orë të tëra në një barake në zonën Prenestina në Romë, në maj të 2016-ës, ku bëri bujë jo vetëm në mediat italiane, por edhe në ato shqiptare. Pas denoncimit të saj, policia arrestoi njërin prej tyre menjëherë, ndërsa disa javë më vonë u bë i mundur dhe arrestimi i tjetrit.

Besjana ka treguar se komentuesit shqiptarë kanë qenë të ashpër ndaj saj, duke aluduar se ngjarja që ajo thoshte nuk ëahtë e vërtetë, apo se ka ndodhur për prishje pazari.

“Ka qenë një traumë shumë e madhe. Ishte një rastësi. Nuk i kam njohur kurrë, ishin thjeshtë manjakë. Unë nuk jam rritur në Shqipëri dhe jam shokuar nga komentet që kam pasur nga shqiptarët mesatarë. Kam pasur komente nga më të rënda.

Vinin në dyshim ngjarjen time, komente nga më banale. Bëhen të gjithë gjykatës e prokurorë kur unë kam të gjitha faktet. Doja t’u thoja që nuk më rruhen fare për ata.

I shoh si buburreca, nuk i shoh në nivelin tim intelektual. Jetën që kam unë ata ta ëndërrojnë. Nuk më vjen turp, sepse nuk kam asnjë faj”, thotë ajo.

Besjana gjithashtu ka treguar që në Itali rasti i saj u prit shumë më ndryshe dhe më civile se në Shqipëri.

Ajo tregon se ka mundur t’i flasë njërit nga ata, duke i thënë se do lidhej me të.

“Më rrezikohej jeta. Më kanë mbyllur në një ksaolla. Iu futa në mendje dhe duke folur me autorin kryesor i thash rri pa merak, nuk do të denoncoj, do lidhemi bashkë dhe u detyrova t’i shkoja pas filli që të aktroja sikur doja diçka me atë”, tha Besjana.

Ku e gjete këtë gjakftohtësi?

Besjana: Mendoja për babin tim, jo se më dhimbsej shumë jeta. Nuk doja që ai të qante

Sa orë qëndrove?

Besajana: 6 -7  orë, gjithë natën.

Arrite të bisedoje me autorin kryesor dhe e binde?

Besjana: Po sepse unë jetën time e dua, nuk dua të vdes. I binda që të dilnim nga ky pyll hde gjeta rastin u futa në një makinë. Më ndihmoi fakti që ishte i pirë, kam patur pak shans.Top Channel

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Aksident në Greqi, plagoset 62-vjeçari, makina tërheq zvarrë shqiptarin

Një 62-vjeçar me origjinë shqiptare mbeti i plagosur pas një aksidenti rrugor në zonën e…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

“Black out”, Microsoft: Preku mbi 8.5 milionë pajisje windows

Gjiganti Microsoft njoftoi se më shumë se 8.5 milionë kompjuterë në gjithë botën u përballën…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Zjarr në Lazarat\ Policia shoqëron pronarin e parcelës ku ranë flakët

Zjarrefikesit e Gjirokastres mengjesin e sotem morem njoftim nga Komisariati i Policise se ne vendin…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Me lot mirënjohjeje në sy, nënë e bijë rikthehen në “Shihemi në Gjyq”

Më 12 qershor 2022, “Shihemi në Gjyq” solli konfliktin dhe dhimbjen e Denisës dhe nënës…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Horoskopi ditor për SOT, e Hënë 22 Korrik 2024

Dashi Ata qe janë ne një lidhje do kalojnë një dite me te mire se…

LEXO ME SHUME