Categories Sport

VIDEO/ Ekzekutim horror në Meksikë, trajneri vritet gjatë ndeshjes së futbollit. Plagoset rëndë një lojtar

Tragjedi në Meksikë. Gjatë ndeshjes së nivelit amator mes Gamesa Union dhe Coca Cola Union në futboll, trajneri i vendasve mbeti i vrarë nga breshëria e plumbave që u derdhën mbi të. Dueli po zhvillohej në qytetin e Obregon në Sonora, teksa viktimë ka mbetur trajneri 44-vjeçar Jorge Alberto.

Sipas shtypit vendas, ngjarja tragjike ndodhi mbrëmjen e 19 korrikut rreth orës 21:30. Me ndeshjen të ndërprerë për një faull, shumë krisma u dëgjuan në fushë. I pafat trajneri, që paçka ndihmës nuk mundi të mbijetonte.

I plagosur rëndë mbeti edhe një prej lojtarëve, i cili duket se është jashtë rrezikut për jetën. Duket se një grup i armatosur kreu këtë atentat që tronditi zonën.

Momenti në të cilin ndodhi vrasja është kapur në video, pasi ndeshja është transmetuar drejtpërdrejt përmes rrjeteve sociale të skuadrës së Gamesa Union.

Pas vrasjes ndeshja u ndërpre, me policinë që mbërriti në vendngjarje, teksa nuk ka asnjë të ndaluar.

“Kjo ndeshje mbaroi, fatkeqësisht sapo ka ndodhur një vrasje këtu në buzë të fushës”, ishin fjalët spikerit të fushës.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Sport

LISTA ME 27 EMRAT/ Sylvinho shpall skuadrën shqiptare të kompionatit evropian

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Sylvinho bëri publike listën e futbollistëve të Kombëtares Shqiptare të futbollit…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Laçi-Flamurtari/ Shtangen vendasit, vlonjatët rikthejnë baraspeshën (VIDEO)

Laçi pret Flamurtarin në takimin e vlefshëm për finalen e “play-out”-it të Kategorisë Superiore. Fituesi…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Rekordi i Vllaznisë së femrave, 11 herë radhazi kampione e Shqipërisë

Vllaznia e femrave nuk njeh rivale në kampionat. Vajzat shkodrane fituan në finalen e “Final…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Në prag të Final Four, FSHF publikon kalendarin, tre ndeshje në një javë

Tre ndeshje në një javë. Federata shqiptare e futbollit zbuloi dhe kalendarin për 3 javët…

LEXO ME SHUME
Categories Sport

Haaland i rikthehet golave, Man. City fiton 0-2 kundër Nottingham dhe ndjek Arsenalin

Në “City Ground” Nottinghami vendas u mund 0-2 nga Manchester City. “Qytetarët” tanimë janë në…

LEXO ME SHUME