Categories Lajme

VIDEO/ “Ta thej telefonin”, gardisti ‘sulmon’ aktivistin e Shoqërisë Civile, Disha: Ja çfarë më tha policia

Aktivisti Zirkon Disha, ka ironizuar selinë e Kryeministrisë, për mënyrën se si është katandisur, ku në krahë të saj është ngulur një kërpudhë, ndërkohë që dritat që herë fiken e herë ndizen e bëjnë të duket herë si kazino e herë si bordello.

Me anë të një video “live” në rrjetin social “Facebook”, Disha i përgjigjet Kryeministrit për heqjen e shqiponjës nga sheshi me të njëjtin emër, por filmimi i Kryeministrisë ka irrituar një gardist, i cili është përplasur verbalisht me aktivistin, duke i kërkuar jo vetëm që të mos filmojë, por edhe duke e kërcënuar se do t’i thejë telefonin.

Video:

Pas kësaj, ai është shoqëruar nga dy efektivë të rajonit numër 1 të kryeqytetit, të cilët sipas Dishës e kanë kuptuar se ai nuk po bënte asgjë të kundërligjshme dhe e kanë lënë të lirë pas sqarimit të situatës.

Në sqarimin e tij Disha tregon rreth incidentit ndërsa shprehet se është kërcënuar nga gardisti i cili ka marrë të gjitha të dhënat e tij për informim.

“Sapo u sqarova me policinë e rendit. Ishin dy policë të rajonit numër 1, të cilët më dhanë të drejtë për atë çfarë po bëja sepse nuk kisha thyer asnjë ligj. Unë po filmoja në një ambient publik. Mesazhi besoj se ishte i qartë, ndërsa punonjësi i Gardës në mënyrë arbitrare dhe krejt agresive më kërcënoi. Mori gjithë të dhënat e mia për të verifikuar identitetin tim. Është për të ardhur keq sjellja e tij dhe me çfarë autoriteti ai veproi në atë mënyrë. Gjithsesi vazhdoj të jem i lirë”,- ka thënë Disha.

Video 2:

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Pas radhës kilometrike të mjeteve, hiqet përkohësisht pagesa në autostradën Thumanë-Kashar

Pas skandalit të mëngjesit të sotëm me trafikun kilometrik nga aksi Thumanë-Kashar, mësohet se është…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vihen nën kontroll flakët në Llogara, drejtori i zjarrfikëses: Zjarri patjetër që ka dorën e njeriut

Zjarri që ra pasditen e djeshme në Llogara është vënë nën kontroll, ndërsa po punohet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Detaje/ Euro, blloqe dhe telefona, çfarë iu sekuestrua Beqajt dhe bashkëpunëtorëve pas kontrollit në banesë dhe zyrë

Pas më shumë se një viti hetimesh, ish-ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj është vënë sot…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

SPAK rëndon pozitën e ish-kryebashkiakut Jorgo Goro, sekuestrohen 4 ha tokë në Himarë

Rëndohen akuzat ndaj Jorgo Goros, tashmë në burg. Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Tentuan të trafikonin kokainë nga Amerika Latine, si ranë në pranga 3 shqiptarët në Itali

Një tjetër goditje e rëndësishme ndaj trafikut të drogës është kryer Guardia di Finanza e…

LEXO ME SHUME