Categories Lajme

Vijon rënia e gurëve ‘nga qielli’ në Torovicë, masivi shkëmbor bllokon aksin Balldre – Torovicë

Një tjetër gur i përmasave të mëdha, ka rënë pasditen e sotme në aksin rrugor Balldre – Torovicë, në Lezhë. Fatmirësisht nuk ka pasur të lënduar.

Prej kohësh situata e rënies së gurëve në këtë zonë është alarmante. Ndërkohë, deri tani  nuk është marrë asnjë masë për të frenuar fenomenin që po rrezikon çdo ditë jetë njerëzisht.

Nga rënia e shkëmbit, është vështirësuar për momentin njëri kah i lëvizjes së automjeteve, ndërkohë që banorët prej kohësh ndihen të rrezikuar nga ky fenomen.

Prej më shumë se një viti si pasojë e rënies së gurëve situata në Torovicë është mjaft problematike, ndërsa 1 vit më parë humbën jetën tre persona pasi makina në të cilën udhëtonin u godit nga një gurë.

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Video/Ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit

Publikohet video nga momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit. Siç shihet…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Nëna dhe babai kërkojnë djalin e humbur prej 4 muajsh, i riu i surprizon live: Jam mirë

Mes lotësh dy prindër nga Elbasani, Bujar dhe Fiqerete Çepa mbërritën pasditen e kësaj të…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

FOTO-EMRAT/ Identifikohen 4 autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesi

Policia e Tiranës ka identifikuar katër autorët që dhunuan avokatin Sokol Mëngjesin, mëngjesin e kësaj…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”Vihet në pranga një 27-vjeçar, të cilit iu gjet në automjet, një sasi lënde narkotike e ndarë në rreth 530 doza

Vlorë/Vijon megaoperacioni policor i koduar “Tempulli 3”, goditet një rast i shitjes së lëndëve narkotike,…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2 shtetas

Vlorë, Vodhën një sasi karburanti nga kamioni i një firme ndërtimi, identifikohen dhe arrestohen 2…

LEXO ME SHUME