Categories Lajme

Vlorë/Merret vendimi i gjykatës për autorin e ngjarjes në Kotë

Gjykata e Vlores percakton masen e sigurise arrest ne burg per shtetasin Admir Delaj,i arrestuar per vrasjen e shtetasit Fatmir Hodo,diten e premte ne fshatin Kote.

Seanca gjyqesore eshte drejtuar nga gjytar Hektor Harizaj,ndersa prokuror Maksim Sota. Seanca eshte zhvilluar rreth ores 12 te mesdites se kesaj te hene ne ambientet e gjykates se shkalles se pare ne Vlore.

Delaj akuzohet per vepren penale”Vrasje me dashje”,nderkohe qe seanca eshte zhvilluar me dyer te mbyllura,ndersa mediat jane lejuar vetem ne momentet e para. Gjykata e Vlores ka percaktuar nderkohe masen e sigurise” Arrest ne burg”,kerkese kjo e bere dhe nga prokurori i çeshtjes.

Admir Delaj qelloi me nje arme gjahu shtetasin Fatmir Hodo,diten e premte ne nje lokal ne qender te fshatit Kote duke e lene te vdekur ne vend. Gjithcka ndodhi per shkak te nje grindjeje te çastit mes autorit dhe viktimes,ky i fundit  ishte administrator i njesise administrative Kote,te bashkise Selenice.

Nderkohe gjate seances Delaj nuk ka deklaruar asgje,thjesht ka shfaqur pendim per ngjarjen.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Izoloi gruan në banesë me kamera sigurie, Gjykata e Apelit merr vendimin për 34-vjeçarin

Gjykata e Apelit të Tiranës ka refuzuar kërkesën për liri të 34-vjeçarit Asqeri M. i…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Gjendet pa jetë në shtëpi 54 vjeçari në Lezhë

Një burrë 54 vjeç u gjet pa jetë sot në shtëpinë e tij. Ngjarja ndodhi…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Atë që ka për detyrë ta bëjë shteti, banorët e Vranishtit e bëjnë me lekët e tyre

Ndërsa të gjithë fshatrat vuajnë shpopullimin dhe i janë dorëzuar këtij fati, krejt e kundërta…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Sëmundjet tumorale po shtohen me shpejtësi, mjekët thirrje për rivendosjen e ligjit antiduhan

Sëmundjet tumorale po prekin gjithnjë e më shumë njerëz dhe për fat të keq dhe…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Ekzekutori ishte djali! Policia e Durrësit zbardh vrasjen e 50-vjeçarit: E gjithë familja e përfshirë…

Policia e Durrësit zbardh vrasjen e 50-vjeçarit Pëllumb Meta. Duket se ekzekutori i babait nuk…

LEXO ME SHUME