Categories Lajme

Vrasja e Stiven Toshkëzit, shpallet në kërkim djali i Admir Muratajt

Arbër Murataj, djali i Admir Murataj, personit që realizoi grabitjen e 4.6 milionë eurove në aeroportin ‘Nënë Tereza’, vend ku dhe u vra nga policia, është shpallur në kërkim për vrasjen e Stiven Toshkëzit.

Vendimi është marrë nga prokuroria, pas intervistimit të të dashurës së Toshkëzit, ngacmimi i të cilës u bë dhe shkak për vrasjen e të riut më 19 prill.

Për rrjedhojë, policia ka zbarkuar në banesën ku jeton Arbër Murataj në Tiranë, por nuk e ka gjetur këtë të fundit aty. Efektivët kanë arrestuar kushëririn e Muratajt si dhe një sasi lënde narkotike, të llojit kanabis.

Ende nuk dihet emri i personit të arrestuar apo akuza që rëndon mbi të. Emri i Arbër Muratajt dili nga e dashura e Toshkëzit.

Vajza u mor në pyetje pas arrestimit të Axel Hoxhajt, personit që e qëlloi me thikë për vdekje të riun dhe Ensi Mazes, bashkë punëtor të ngjarje.

Të dy ndodhen pas hekurave për krimin e rëndë, por vajza dëshmoi se nuk ishtë Hoxhaj ai që e kishte ngacmuar në rrjetet sociale, por Murataj.

Madje tregoi se dy javë para se ndodhte vrasja, djali i Admir Muratajt ishte konfliktuar me Toshkëzin dhe e kishte plagosur me thikë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexoni Gjithashtu

Categories Lajme

Përmbyset mjeti në autostradën Levan-Fier, detajet e para

Një aksident është shënuar pak minuta më parë në autostradën Levan-Fier, në afërsi të Spitalit…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Gjergj Luca denoncon “Vodafone”: Më faturuan 1400 euro për 7 minuta “Roaming”

Kompania më e shtrenjtë telefonike “Vodafone Albania” është kthyer në problemin e përditshëm të qytetarëve…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Bulqizë/ Aksidentohet 19-vjeçari, transportohet menjëherë në spital

Është aksidentuar një 19-vjeçar ditën e sotme në Bulqizë. Aksidenti ka ndodhur rreth ores 14:15…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Arrestohet pronari i lokalit në Lushnjë, Ushtrohej veprimtaria e basteve sportive

Policia e Lushnjës ka goditur ditën e sotme një rast të ushtrimit të basteve sportive…

LEXO ME SHUME
Categories Lajme

Kërkohej në Sarandë për trafik droge/ Kapet në Selanik 32-vjeçari

Policia greke ka arritur të kapë në Dhiavata të Selanlikut të kërkuarin të Interpol, Adritak…

LEXO ME SHUME